2bigha logo
  1. Home
  2. >Land Properties
  3. >AGRICULTURAL in Rajnandgaon/Rajnandgaon, rajnandgaon
Rajnandgaon, Chhattisgarh 491441, India
Rajnandgaon, Chhattisgarh 491441, India
Rajnandgaon, Chhattisgarh 491441, India
5 views
PROPERTY ID : 1359
38

Total Area

₹ 8.36 Cr

Rajnandgaon, Chhattisgarh 491441, India

₹ 22 Lakh

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Nand Lal Sahu

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Nand Lal Sahu

Owner
4.0

Call NowWhatsApp

Nearby Properties

Explore Nearby Properties

Boria Kal, Chhattisgarh 492015, India
Boria Kal, Chhattisgarh 492015, India
Boria Kal, Chhattisgarh 492015, India
20 days on 2Bigha

₹ 34,200/ sqyrd

Total: ₹34.20 Cr

Area: 10000 Square Yards

Type: agricultural

Boria Kal, Chhattisgarh 4...

Godhi, Chhattisgarh, India
Godhi, Chhattisgarh, India
Godhi, Chhattisgarh, India
20 days on 2Bigha

₹ 1.80 Cr/ acre

Total: ₹11.70 Cr

Area: 6.5 Acre

Type: agricultural

Godhi, Chhattisgarh, Indi...

Dhamni, Chhattisgarh 493441, India
Dhamni, Chhattisgarh 493441, India
Dhamni, Chhattisgarh 493441, India
20 days on 2Bigha

₹ 2.50 Cr/ acre

Total: ₹10.30 Cr

Area: 4.12 Acre

Type: agricultural

Dhamni, Chhattisgarh 4934...

Mudpar 1, Chhattisgarh 493225, India
Mudpar 1, Chhattisgarh 493225, India
Mudpar 1, Chhattisgarh 493225, India
20 days on 2Bigha

₹ 62.50 Lakh/ acre

Total: ₹2.50 Cr

Area: 4 Acre

Type: agricultural

Mudpar 1, Chhattisgarh 49...

Gukhera, Chhattisgarh 493441, India
Gukhera, Chhattisgarh 493441, India
Gukhera, Chhattisgarh 493441, India
23 days on 2Bigha

₹ 60 Lakh/ acre

Total: ₹3.12 Cr

Area: 5.2 Acre

Type: agricultural

Gukhera, Chhattisgarh 493...

Village& post -sankari, WQMH+VHF, teh, Kurud, Chhattisgarh 493663, India
23 days on 2Bigha

₹ 35 Lakh/ acre

Total: ₹1.75 Cr

Area: 5 Acre

Type: agricultural

Village& post -sankari, W...

Pirda-2, Chhattisgarh 493111, India
Pirda-2, Chhattisgarh 493111, India
Pirda-2, Chhattisgarh 493111, India
23 days on 2Bigha

₹ 40 Lakh/ acre

Total: ₹3.32 Cr

Area: 8.3 Acre

Type: agricultural

Pirda-2, Chhattisgarh 493...

Sivni, Chhattisgarh 491226, India
Sivni, Chhattisgarh 491226, India
Sivni, Chhattisgarh 491226, India
23 days on 2Bigha

₹ 15.43 Lakh/ acre

Total: ₹25 Lakh

Area: 1.62 Acre

Type: agricultural

Sivni, Chhattisgarh 49122...

Pirda, Chhattisgarh 493555, India
Pirda, Chhattisgarh 493555, India
Pirda, Chhattisgarh 493555, India
23 days on 2Bigha

₹ 40 Lakh/ acre

Total: ₹3.32 Cr

Area: 8.3 Acre

Type: agricultural

Pirda, Chhattisgarh 49355...

Bhalukonha, Chhattisgarh 491225, India
Bhalukonha, Chhattisgarh 491225, India
Bhalukonha, Chhattisgarh 491225, India
23 days on 2Bigha

₹ 11 Lakh/ acre

Total: ₹15.07 Lakh

Area: 1.37 Acre

Type: agricultural

Bhalukonha, Chhattisgarh ...