2bigha logo
  1. Home
  2. >Land Properties
  3. >Agricultural Land for Sale in Mamankara, Malappuram
S No 1087/1C, Road, Mamankara, Marutha, Vazhikkadavu, Kerala 679333, India
5 views
PROPERTY ID : 9264
84

Total Area

₹ 37.80 Lakh

₹ 45,000

Agent
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Hamsa

Agent
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Hamsa

Agent
4.0

Call NowWhatsApp

Nearby Properties

Explore Nearby Properties

87WQ+XP3, Palunda, Kerala 679331, India
87WQ+XP3, Palunda, Kerala 679331, India
87WQ+XP3, Palunda, Kerala 679331, India
1 days on 2Bigha

₹ 1.25 Lakh/ cent

Total: ₹1 Cr

Area: 80 Cent

Type: agricultural

87WQ+XP3, Palunda, Kerala...

1 days on 2Bigha

₹ 45,000/ cent

Total: ₹37.80 Lakh

Area: 84 Cent

Type: agricultural

S No 1087/1C, Road, Maman...

9872+WMH, Edakkara, Kerala 679331, India
9872+WMH, Edakkara, Kerala 679331, India
9872+WMH, Edakkara, Kerala 679331, India
1 days on 2Bigha

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹1 Cr

Area: 1 Acre

Type: agricultural

9872+WMH, Edakkara, Keral...

9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
9X97+F2W, Omassery, Kerala 673582, India
3 days on 2Bigha

₹ 60.00 Lakh/ acre

Total: ₹90.00 Lakh

Area: 1.5 Acre

Type: agricultural

9X97+F2W, Omassery, Keral...

76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
4 days on 2Bigha

₹ 55.00 Lakh/ acre

Total: ₹1.10 Cr

Area: 2 Acre

Type: agricultural

76MQ+FV8, Chandakunnu, Ni...

HQ75+HGC, EMS Hospital Rd, Menhaniam, Perambra, Kerala 673525, India
4 days on 2Bigha

₹ 1.50 Lakh/ cent

Total: ₹1.35 Cr

Area: 90 Cent

Type: agricultural

HQ75+HGC, EMS Hospital Rd...

V3QG+F55, Kizhakkekara Road, Valanchery, Kerala 676552, India
8 days on 2Bigha

₹ 1.50 Cr/ acre

Total: ₹1.50 Cr

Area: 1 Acre

Type: agricultural

V3QG+F55, Kizhakkekara Ro...

W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
9 days on 2Bigha

₹ 35 Lakh/ acre

Total: ₹2.10 Cr

Area: 6 Acre

Type: agricultural

W4XV+2VW, Kolathur, Keral...

67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
8 days on 2Bigha

₹ 2.57 Lakh/ cent

Total: ₹1.80 Cr

Area: 70 Cent

Type: agricultural

67, Chajeri puramb, Tanur...

697J+MX3, Karayamparambu, Karukutty, Angamaly, Kerala 683576, India
8 days on 2Bigha

₹ 3.70 Lakh/ cent

Total: ₹1.85 Cr

Area: 50 Cent

Type: residential

697J+MX3, Karayamparambu,...