2bigha logo
  1. Home
  2. >Land Properties
  3. >Agricultural Land for Sale in Nilambur, Malappuram
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
PROPERTY ID : 9127
2

Total Area

₹ 1.10 Cr

76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India

₹ 55.00 Lakh

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Ramakrishnan

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Ramakrishnan

Owner
4.0

Call NowWhatsApp

Nearby Properties

Explore Nearby Properties

76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
76MQ+FV8, Chandakunnu, Nilambur, Kerala 679329, India
1 days on 2Bigha

₹ 55.00 Lakh/ acre

Total: ₹1.10 Cr

Area: 2 Acre

Type: agricultural

76MQ+FV8, Chandakunnu, Ni...

HQ75+HGC, EMS Hospital Rd, Menhaniam, Perambra, Kerala 673525, India
1 days on 2Bigha

₹ 1.50 Lakh/ cent

Total: ₹1.35 Cr

Area: 90 Cent

Type: agricultural

HQ75+HGC, EMS Hospital Rd...

V3QG+F55, Kizhakkekara Road, Valanchery, Kerala 676552, India
4 days on 2Bigha

₹ 1.50 Cr/ acre

Total: ₹1.50 Cr

Area: 1 Acre

Type: agricultural

V3QG+F55, Kizhakkekara Ro...

W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
W4XV+2VW, Kolathur, Kerala 679338, India
5 days on 2Bigha

₹ 35 Lakh/ acre

Total: ₹2.10 Cr

Area: 6 Acre

Type: agricultural

W4XV+2VW, Kolathur, Keral...

67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
67, Chajeri puramb, Tanur, Kerala 676302, India
4 days on 2Bigha

₹ 2.57 Lakh/ cent

Total: ₹1.80 Cr

Area: 70 Cent

Type: agricultural

67, Chajeri puramb, Tanur...

697J+MX3, Karayamparambu, Karukutty, Angamaly, Kerala 683576, India
4 days on 2Bigha

₹ 3.70 Lakh/ cent

Total: ₹1.85 Cr

Area: 50 Cent

Type: residential

697J+MX3, Karayamparambu,...

73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
12 days on 2Bigha

₹ 26/ acre

Total: ₹50

Area: 1.94 Acre

Type: agricultural

73J5+MVF, Thottumukkam, K...

73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
12 days on 2Bigha

₹ 26/ acre

Total: ₹50

Area: 1.94 Acre

Type: agricultural

73J5+MVF, Thottumukkam, K...

73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
73J5+MVF, Thottumukkam, Kerala 673639, India
12 days on 2Bigha

₹ 26/ acre

Total: ₹50

Area: 1.94 Acre

Type: agricultural

73J5+MVF, Thottumukkam, K...

Hunsur, Karnataka, India
Hunsur, Karnataka, India
Hunsur, Karnataka, India
18 days on 2Bigha

₹ 40 Lakh/ acre

Total: ₹1.40 Cr

Area: 3.5 Acre

Type: agricultural

Hunsur, Karnataka, India