HomeBuySellArea ConverterSubscriptionFind Agent
2Bigha logo
FarmsInvestmentsProperty Management

Farmland and Agriculture Land for Sale in Sangrur, Punjab

232 results
  1. Home
  2. >Map
  3. >Punjab
  4. >Sangrur
Pojewal, Punjab 144524, India
Pojewal, Punjab 144524, India
Pojewal, Punjab 144524, India
Pojewal, Punjab 144524, India
Pojewal, Punjab 144524, India

₹ 30 Lakh/ acre

Total: ₹150 Cr

Area: 500

Type: agricultural

Pojewal, Punjab 144524, I...

Ghanauli, Punjab 140113, India
Ghanauli, Punjab 140113, India
Ghanauli, Punjab 140113, India

₹ 10 Lakh/ acre

Total: ₹9.60 Cr

Area: 96

Type: agricultural

Ghanauli, Punjab 140113, ...

Ghanauli, Punjab 140113, India
Ghanauli, Punjab 140113, India
Ghanauli, Punjab 140113, India

₹ 26 Lakh/ acre

Total: ₹1.04 Cr

Area: 4

Type: agricultural

Ghanauli, Punjab 140113, ...

Chandigarh, India
Chandigarh, India
Chandigarh, India

₹ 20 Lakh/ kanal

Total: ₹60 Lakh

Area: 3

Type: agricultural

Chandigarh, India

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹2.94 Cr

Area: 42

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India

₹ 45 Lakh/ acre

Total: ₹9.90 Cr

Area: 22

Type: agricultural

Balachaur, Punjab 144521,...

Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India

₹ 20 Lakh/ acre

Total: ₹15 Cr

Area: 75

Type: agricultural

Balachaur, Punjab 144521,...

Khanna, Punjab, India
Khanna, Punjab, India
Khanna, Punjab, India

₹ 1.60 Cr/ acre

Total: ₹30.40 Cr

Area: 19

Type: agricultural

Khanna, Punjab, India

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 26 Lakh/ acre

Total: ₹5.46 Cr

Area: 21

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Kiratpur Sahib, Punjab 140115, India
Kiratpur Sahib, Punjab 140115, India
Kiratpur Sahib, Punjab 140115, India

₹ 20 Lakh/ acre

Total: ₹2.40 Cr

Area: 12

Type: agricultural

Kiratpur Sahib, Punjab 14...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 45 Lakh/ acre

Total: ₹2.92 Cr

Area: 6.5

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 5 Lakh/ acre

Total: ₹10.30 Cr

Area: 206

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 15 Lakh/ acre

Total: ₹1.20 Cr

Area: 8

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India
Balachaur, Punjab 144521, India

₹ 45 Lakh/ acre

Total: ₹7.20 Cr

Area: 16

Type: agricultural

Balachaur, Punjab 144521,...

Khanna, Punjab, India
Khanna, Punjab, India
Khanna, Punjab, India

₹ 1.20 Cr/ acre

Total: ₹21.60 Cr

Area: 18

Type: agricultural

Khanna, Punjab, India

New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India

₹ 70 Lakh/ kanal

Total: ₹70 Lakh

Area: 1

Type: agricultural

New Chandigarh, Punjab 14...

Zirakpur, Punjab, India
Zirakpur, Punjab, India
Zirakpur, Punjab, India

₹ 3.64 Cr/ acre

Total: ₹20 Cr

Area: 5.5

Type: agricultural

Zirakpur, Punjab, India

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 38 Lakh/ acre

Total: ₹26.60 Cr

Area: 70

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 30 Lakh/ acre

Total: ₹2.10 Cr

Area: 7

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Anandpur Sahib, Punjab 140118, India
Anandpur Sahib, Punjab 140118, India
Anandpur Sahib, Punjab 140118, India

₹ 8 Lakh/ acre

Total: ₹13.60 Cr

Area: 170

Type: agricultural

Anandpur Sahib, Punjab 14...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹2.10 Cr

Area: 30

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India

₹ 7.50 Cr/ acre

Total: ₹22.50 Cr

Area: 3

Type: agricultural

New Chandigarh, Punjab 14...

Dhaul, Punjab 144521, India
Dhaul, Punjab 144521, India
Dhaul, Punjab 144521, India

₹ 50 Lakh/ acre

Total: ₹1.50 Cr

Area: 3

Type: agricultural

Dhaul, Punjab 144521, Ind...

New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India

₹ 6 Cr/ acre

Total: ₹144 Cr

Area: 24

Type: agricultural

New Chandigarh, Punjab 14...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 35 Lakh/ acre

Total: ₹13.30 Cr

Area: 38

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India
New Chandigarh, Punjab 140901, India

₹ 90 Lakh/ kanal

Total: ₹2.70 Cr

Area: 3

Type: agricultural

New Chandigarh, Punjab 14...

Tarapur, Punjab, India
Tarapur, Punjab, India
Tarapur, Punjab, India

₹ 60 Lakh/ acre

Total: ₹60 Lakh

Area: 1

Type: agricultural

Tarapur, Punjab, India

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 40 Lakh/ acre

Total: ₹4.40 Cr

Area: 11

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 8 Lakh/ acre

Total: ₹16 Cr

Area: 200

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India
Nurpur Bedi, Punjab 140117, India

₹ 15 Lakh/ acre

Total: ₹22.50 Cr

Area: 150

Type: agricultural

Nurpur Bedi, Punjab 14011...

Jandiala Guru, Punjab 143115, India
Jandiala Guru, Punjab 143115, India
Jandiala Guru, Punjab 143115, India

₹ 25 Lakh/ kanal

Total: ₹1.50 Cr

Area: 6

Type: commercial

Jandiala Guru, Punjab 143...

Kathu Nangal, Punjab 143502, India
Kathu Nangal, Punjab 143502, India
Kathu Nangal, Punjab 143502, India

₹ 10,000/ sqyrd

Total: ₹8.50 Cr

Area: 8500

Type: commercial

Kathu Nangal, Punjab 1435...

Bahadarke, Punjab 141008, India
Bahadarke, Punjab 141008, India
Bahadarke, Punjab 141008, India

₹ 2 Cr/ acre

Total: ₹20 Cr

Area: 10

Type: commercial

Bahadarke, Punjab 141008,...

Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India

₹ 20,000/ sqyrd

Total: ₹4.20 Cr

Area: 2100

Type: commercial

Ajnala, Punjab 143102, In...

Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India

₹ 75 Lakh/ acre

Total: ₹10.50 Cr

Area: 14

Type: commercial

Amritsar, Punjab, India

Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India

₹ 7,500/ sqyrd

Total: ₹2.10 Cr

Area: 2800

Type: commercial

Amritsar, Punjab, India

Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India
Amritsar, Punjab, India

₹ 8,500/ sqyrd

Total: ₹3.23 Cr

Area: 3800

Type: commercial

Amritsar, Punjab, India

Kalwa, Punjab 147021, India
Kalwa, Punjab 147021, India
Kalwa, Punjab 147021, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹5 Cr

Area: 5

Type: agricultural

Kalwa, Punjab 147021, Ind...

Kishanpura Rd, Kishanpura, Punjab 160104, India
Kishanpura Rd, Kishanpura, Punjab 160104, India
Kishanpura Rd, Kishanpura, Punjab 160104, India

₹ 11.50 Cr/ acre

Total: ₹517.50 Cr

Area: 45

Type: residential

Kishanpura Rd, Kishanpura...

Loharka, Punjab 143101, India
Loharka, Punjab 143101, India
Loharka, Punjab 143101, India

₹ 12,000/ sqyrd

Total: ₹2.64 Cr

Area: 2200

Type: agricultural

Loharka, Punjab 143101, I...

Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India

₹ 70,000/ sqyrd

Total: ₹46.20 Cr

Area: 6600

Type: agricultural

Ajnala, Punjab 143102, In...

Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India

₹ 8,000/ sqyrd

Total: ₹1.26 Cr

Area: 1573

Type: agricultural

Ajnala, Punjab 143102, In...

Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India

₹ 14,000/ sqyrd

Total: ₹3.92 Cr

Area: 2800

Type: agricultural

Ajnala, Punjab 143102, In...

Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India
Ajnala, Punjab 143102, India

₹ 15,000/ sqyrd

Total: ₹12.75 Cr

Area: 8500

Type: agricultural

Ajnala, Punjab 143102, In...

Dhilwan, Punjab 144804, India
Dhilwan, Punjab 144804, India
Dhilwan, Punjab 144804, India

₹ 2.25 Cr/ acre

Total: ₹4.50 Cr

Area: 2

Type: agricultural

Dhilwan, Punjab 144804, I...

Dittupur, Punjab, India
Dittupur, Punjab, India
Dittupur, Punjab, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹5 Cr

Area: 5

Type: agricultural

Dittupur, Punjab, India

Fagan Majra, Punjab 147006, India
Fagan Majra, Punjab 147006, India
Fagan Majra, Punjab 147006, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹5 Cr

Area: 5

Type: agricultural

Fagan Majra, Punjab 14700...

Kalwa, Punjab 147021, India
Kalwa, Punjab 147021, India
Kalwa, Punjab 147021, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹4.50 Cr

Area: 4.5

Type: agricultural

Kalwa, Punjab 147021, Ind...

Tangra, Punjab, India
Tangra, Punjab, India
Tangra, Punjab, India

₹ 2.50 Cr/ acre

Total: ₹6.25 Cr

Area: 2.5

Type: agricultural

Tangra, Punjab, India

Jandiala, Punjab 143115, India
Jandiala, Punjab 143115, India
Jandiala, Punjab 143115, India

₹ 30,000/ sqyrd

Total: ₹17.40 Cr

Area: 5800

Type: agricultural

Jandiala, Punjab 143115, ...