HomeBuySellArea ConverterSubscriptionFind Agent
2bigha logo
FarmsInvestmentsProperty Management

Farmland and Agriculture Land for Sale in Odisha

87 results
  1. Home
  2. >Map
  3. >Odisha
Urali, Odisha, India
Urali, Odisha, India
Urali, Odisha, India

₹ 16 Lakh/ acre

Total: ₹48 Lakh

Area: 3

Type: agricultural

Urali, Odisha, India

Nabarangpur, Odisha 764059, India
Nabarangpur, Odisha 764059, India
Nabarangpur, Odisha 764059, India

₹ 90 Lakh/ acre

Total: ₹1.35 Cr

Area: 1.5

Type: agricultural

Nabarangpur, Odisha 76405...

Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India

₹ 15 Lakh/ acre

Total: ₹2.10 Cr

Area: 14

Type: agricultural

Jeypore, Odisha, India

Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India

₹ 14 Lakh/ acre

Total: ₹1.82 Cr

Area: 13

Type: agricultural

Jeypore, Odisha, India

Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India

₹ 13 Lakh/ acre

Total: ₹1.56 Cr

Area: 12

Type: agricultural

Jeypore, Odisha, India

Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India
Jeypore, Odisha, India

₹ 12 Lakh/ acre

Total: ₹84 Lakh

Area: 7

Type: agricultural

Jeypore, Odisha, India

NALCO Chowk, Odisha 764036, India
NALCO Chowk, Odisha 764036, India
NALCO Chowk, Odisha 764036, India

₹ 2 Cr/ hectare

Total: ₹13.44 Cr

Area: 6.72

Type: agricultural

NALCO Chowk, Odisha 76403...

Pokhariput, Bhubaneswar, Odisha, India
Pokhariput, Bhubaneswar, Odisha, India
Pokhariput, Bhubaneswar, Odisha, India

₹ 12 Cr/ acre

Total: ₹132 Cr

Area: 11

Type: agricultural

Pokhariput, Bhubaneswar, ...

Semiliguda, Odisha 764036, India
Semiliguda, Odisha 764036, India
Semiliguda, Odisha 764036, India

₹ 2 Cr/ acre

Total: ₹14 Cr

Area: 7

Type: agricultural

Semiliguda, Odisha 764036...

Kesinga, Odisha 766012, India
Kesinga, Odisha 766012, India
Kesinga, Odisha 766012, India

₹ 8 Lakh/ acre

Total: ₹7.20 Cr

Area: 90

Type: agricultural

Kesinga, Odisha 766012, I...

PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India
PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India
PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India

₹ 6 Lakh/ acre

Total: ₹2.40 Cr

Area: 40

Type: agricultural

PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudh...

PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India
PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India
PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudhakateni, Odisha 759013, India

₹ 5 Lakh/ acre

Total: ₹5 Cr

Area: 100

Type: agricultural

PJCQ+48J, Dhenkanal, Dudh...

Nabarangpur, Odisha 764059, India
Nabarangpur, Odisha 764059, India
Nabarangpur, Odisha 764059, India

₹ 13 Lakh/ acre

Total: ₹1.21 Cr

Area: 9.28

Type: agricultural

Nabarangpur, Odisha 76405...

Sipasurubili, Odisha, India
Sipasurubili, Odisha, India
Sipasurubili, Odisha, India

₹ 4 Cr/ acre

Total: ₹68 Cr

Area: 17

Type: agricultural

Sipasurubili, Odisha, Ind...

Chitrakonda, Odisha 764052, India
Chitrakonda, Odisha 764052, India
Chitrakonda, Odisha 764052, India

₹ 3.60 Cr/ acre

Total: ₹370.80 Cr

Area: 103

Type: agricultural

Chitrakonda, Odisha 76405...

Indravati River, Odisha
Indravati River, Odisha
Indravati River, Odisha

₹ 11 Lakh/ acre

Total: ₹1.87 Cr

Area: 17

Type: agricultural

Indravati River, Odisha

4R9J+CJF, jayapurkilla, Pipili, Hasanapur, Odisha 752104, India

₹ 12,397/ sqyrd

Total: ₹4.20 Cr

Area: 3388

Type: agricultural

4R9J+CJF, jayapurkilla, P...

Kuturachuan, Odisha 768222, India
Kuturachuan, Odisha 768222, India
Kuturachuan, Odisha 768222, India

₹ 1,653/ sqyrd

Total: ₹56 Lakh

Area: 3388

Type: agricultural

Kuturachuan, Odisha 76822...

Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India

₹ 10.40 Lakh/ bigha

Total: ₹43.68 Lakh

Area: 4.2

Type: agricultural

Sakhigopal, Odisha 752014...

Brahmagiri, Odisha, India
Brahmagiri, Odisha, India
Brahmagiri, Odisha, India

₹ 30 Lakh/ acre

Total: ₹55.50 Lakh

Area: 1.85

Type: agricultural

Brahmagiri, Odisha, India

XRHF+MXM, Badshahi Rd, Satasankha, Badaharisankrpur, Odisha 752046, India

₹ 1.34 Cr/ acre

Total: ₹3.28 Cr

Area: 2.45

Type: agricultural

XRHF+MXM, Badshahi Rd, Sa...

Delang, Odisha 752016, India
Delang, Odisha 752016, India
Delang, Odisha 752016, India

₹ 14 Lakh/ acre

Total: ₹1.82 Cr

Area: 13

Type: agricultural

Delang, Odisha 752016, In...

Uttara, Odisha, India
Uttara, Odisha, India
Uttara, Odisha, India

₹ 7 Cr/ acre

Total: ₹15.40 Cr

Area: 2.2

Type: agricultural

Uttara, Odisha, India

Bhubaneswar, Odisha, India
Bhubaneswar, Odisha, India
Bhubaneswar, Odisha, India

₹ 3 Cr/ acre

Total: ₹30 Cr

Area: 10

Type: agricultural

Bhubaneswar, Odisha, Indi...

Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India

₹ 16 Lakh/ acre

Total: ₹1.28 Cr

Area: 8

Type: agricultural

Sakhigopal, Odisha 752014...

Puri-Konark Marine Dr, Gaindol, Odisha, India
Puri-Konark Marine Dr, Gaindol, Odisha, India
Puri-Konark Marine Dr, Gaindol, Odisha, India

₹ 1.20 Cr/ acre

Total: ₹2.40 Cr

Area: 2

Type: agricultural

Puri-Konark Marine Dr, Ga...

Gudia Pokhari, Odisha 752104, India
Gudia Pokhari, Odisha 752104, India
Gudia Pokhari, Odisha 752104, India

₹ 4.80 Cr/ acre

Total: ₹4.80 Cr

Area: 1

Type: agricultural

Gudia Pokhari, Odisha 752...

Gudia Pokhari, Odisha 752104, India
Gudia Pokhari, Odisha 752104, India
Gudia Pokhari, Odisha 752104, India

₹ 4.30 Cr/ acre

Total: ₹25.80 Cr

Area: 6

Type: agricultural

Gudia Pokhari, Odisha 752...

Delang, Odisha 752016, India
Delang, Odisha 752016, India
Delang, Odisha 752016, India

₹ 18 Lakh/ acre

Total: ₹54 Lakh

Area: 3

Type: agricultural

Delang, Odisha 752016, In...

Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India
Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India
Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India

₹ 45 Lakh/ acre

Total: ₹1.35 Cr

Area: 3

Type: agricultural

Jagannath Temple Rd, Bali...

Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India
Sakhigopal, Odisha 752014, India

₹ 724/ sqyrd

Total: ₹14.71 Lakh

Area: 2032

Type: agricultural

Sakhigopal, Odisha 752014...

Bonaigarh, Odisha 770038, India
Bonaigarh, Odisha 770038, India
Bonaigarh, Odisha 770038, India

₹ 20 Lakh/ acre

Total: ₹10 Cr

Area: 50

Type: agricultural

Bonaigarh, Odisha 770038,...

Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India
Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India
Jagannath Temple Rd, Bali Sahi, Puri, Odisha 752001, India

₹ 10 Cr/ acre

Total: ₹170 Cr

Area: 17

Type: agricultural

Jagannath Temple Rd, Bali...

Madanpur Rampur, Odisha 766102, India
Madanpur Rampur, Odisha 766102, India
Madanpur Rampur, Odisha 766102, India

₹ 10 Lakh/ acre

Total: ₹50 Lakh

Area: 5

Type: agricultural

Madanpur Rampur, Odisha 7...

Bantala, Odisha 759129, India
Bantala, Odisha 759129, India
Bantala, Odisha 759129, India

₹ 6 Lakh/ acre

Total: ₹1.02 Cr

Area: 17

Type: agricultural

Bantala, Odisha 759129, I...

Nuagaon, Odisha 759141, India
Nuagaon, Odisha 759141, India
Nuagaon, Odisha 759141, India

₹ 15 Lakh/ acre

Total: ₹10.50 Cr

Area: 70

Type: agricultural

Nuagaon, Odisha 759141, I...

Hemgir, Odisha 770013, India
Hemgir, Odisha 770013, India
Hemgir, Odisha 770013, India

₹ 9 Lakh/ acre

Total: ₹20.70 Lakh

Area: 2.3

Type: agricultural

Hemgir, Odisha 770013, In...

Chantipali, Odisha 768226, India
Chantipali, Odisha 768226, India
Chantipali, Odisha 768226, India

₹ 19 Lakh/ acre

Total: ₹3.80 Cr

Area: 20

Type: agricultural

Chantipali, Odisha 768226...

Athagarh, Odisha, India
Athagarh, Odisha, India
Athagarh, Odisha, India

₹ 20 Lakh/ acre

Total: ₹80 Lakh

Area: 4

Type: agricultural

Athagarh, Odisha, India

Handapa, Odisha 759127, India
Handapa, Odisha 759127, India
Handapa, Odisha 759127, India

₹ 9 Lakh/ acre

Total: ₹1.44 Cr

Area: 16

Type: agricultural

Handapa, Odisha 759127, I...

Dhalapada, Odisha 759017, India
Dhalapada, Odisha 759017, India
Dhalapada, Odisha 759017, India

₹ 10 Lakh/ acre

Total: ₹20 Cr

Area: 200

Type: agricultural

Dhalapada, Odisha 759017,...

Laxminarayanpur, Odisha, India
Laxminarayanpur, Odisha, India
Laxminarayanpur, Odisha, India

₹ 3.50 Cr/ acre

Total: ₹10.50 Cr

Area: 3

Type: agricultural

Laxminarayanpur, Odisha, ...

Bijipur, Odisha, India
Bijipur, Odisha, India
Bijipur, Odisha, India

₹ 22 Lakh/ gunta

Total: ₹7.52 Cr

Area: 34.2

Type: commercial

Bijipur, Odisha, India

Katada, Odisha, India
Katada, Odisha, India
Katada, Odisha, India

₹ 17 Lakh/ acre

Total: ₹2.89 Cr

Area: 17

Type: agricultural

Katada, Odisha, India

Redhakhol, Odisha 768106, India
Redhakhol, Odisha 768106, India
Redhakhol, Odisha 768106, India

₹ 15 Lakh/ acre

Total: ₹30 Lakh

Area: 2

Type: agricultural

Redhakhol, Odisha 768106,...

Athagarh, Odisha, India
Athagarh, Odisha, India
Athagarh, Odisha, India

₹ 13 Lakh/ acre

Total: ₹1.30 Cr

Area: 10

Type: agricultural

Athagarh, Odisha, India

Kiritmal, Odisha 768226, India
Kiritmal, Odisha 768226, India
Kiritmal, Odisha 768226, India

₹ 85 Lakh/ acre

Total: ₹1.27 Cr

Area: 1.5

Type: agricultural

Kiritmal, Odisha 768226, ...

Kiritmal, Odisha 768226, India
Kiritmal, Odisha 768226, India
Kiritmal, Odisha 768226, India

₹ 85 Lakh/ acre

Total: ₹3.83 Cr

Area: 4.5

Type: agricultural

Kiritmal, Odisha 768226, ...

Chantipali, Odisha 768226, India
Chantipali, Odisha 768226, India
Chantipali, Odisha 768226, India

₹ 18 Lakh/ acre

Total: ₹3.60 Cr

Area: 20

Type: agricultural

Chantipali, Odisha 768226...

Junani, Odisha 768222, India
Junani, Odisha 768222, India
Junani, Odisha 768222, India

₹ 14 Lakh/ acre

Total: ₹5.04 Cr

Area: 36

Type: agricultural

Junani, Odisha 768222, In...

Konark, Odisha 752111, India
Konark, Odisha 752111, India
Konark, Odisha 752111, India

₹ 3.13 Cr/ acre

Total: ₹25 Cr

Area: 8

Type: agricultural

Konark, Odisha 752111, In...

Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹4.60 Cr

Area: 4.6

Type: residential

Daspalla, Odisha, India

Khandapada, Odisha 752077, India
Khandapada, Odisha 752077, India
Khandapada, Odisha 752077, India

₹ 8.50 Lakh/ acre

Total: ₹92.73 Lakh

Area: 10.91

Type: agricultural

Khandapada, Odisha 752077...

Mahipur, Odisha 752094, India
Mahipur, Odisha 752094, India
Mahipur, Odisha 752094, India

₹ 17 Lakh/ acre

Total: ₹3.40 Cr

Area: 20

Type: agricultural

Mahipur, Odisha 752094, I...

Kokalaba, Odisha 761131, India
Kokalaba, Odisha 761131, India
Kokalaba, Odisha 761131, India

₹ 6 Lakh/ acre

Total: ₹65.46 Lakh

Area: 10.91

Type: agricultural

Kokalaba, Odisha 761131, ...

Buguda, Odisha 761118, India
Buguda, Odisha 761118, India
Buguda, Odisha 761118, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹8.82 Cr

Area: 126

Type: agricultural

Buguda, Odisha 761118, In...

Koska, Odisha 752093, India
Koska, Odisha 752093, India
Koska, Odisha 752093, India

₹ 6 Lakh/ acre

Total: ₹30 Lakh

Area: 5

Type: agricultural

Koska, Odisha 752093, Ind...

Rambha, Odisha 761028, India
Rambha, Odisha 761028, India
Rambha, Odisha 761028, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹30.10 Cr

Area: 430

Type: agricultural

Rambha, Odisha 761028, In...

Rambha, Odisha 761028, India
Rambha, Odisha 761028, India
Rambha, Odisha 761028, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹4.90 Cr

Area: 70

Type: agricultural

Rambha, Odisha 761028, In...

Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India

₹ 3.50 Lakh/ acre

Total: ₹2.38 Cr

Area: 68

Type: agricultural

Daspalla, Odisha, India

Kantilo, Odisha 752078, India
Kantilo, Odisha 752078, India
Kantilo, Odisha 752078, India

₹ 6 Lakh/ acre

Total: ₹1.26 Cr

Area: 21

Type: agricultural

Kantilo, Odisha 752078, I...

Chandanpur, Odisha 752012, India
Chandanpur, Odisha 752012, India
Chandanpur, Odisha 752012, India

₹ 24 Lakh/ acre

Total: ₹6 Cr

Area: 25

Type: agricultural

Chandanpur, Odisha 752012...

Laxmiprasad, Odisha 752077, India
Laxmiprasad, Odisha 752077, India
Laxmiprasad, Odisha 752077, India

₹ 77 Lakh/ acre

Total: ₹5.39 Cr

Area: 7

Type: agricultural

Laxmiprasad, Odisha 75207...

Sunamuhin Dam Rd, Odisha 752077, India
Sunamuhin Dam Rd, Odisha 752077, India
Sunamuhin Dam Rd, Odisha 752077, India

₹ 18 Lakh/ acre

Total: ₹33.66 Lakh

Area: 1.87

Type: agricultural

Sunamuhin Dam Rd, Odisha ...

6493+H53, Pani Poili Dam and Reservoir, Khanguri, Odisha 752077, India

₹ 1.65 Cr/ acre

Total: ₹26.40 Cr

Area: 16

Type: agricultural

6493+H53, Pani Poili Dam ...

Khandapada, Odisha 752077, India
Khandapada, Odisha 752077, India
Khandapada, Odisha 752077, India

₹ 12 Lakh/ acre

Total: ₹24 Lakh

Area: 2

Type: agricultural

Khandapada, Odisha 752077...

Konark, Odisha 752111, India
Konark, Odisha 752111, India
Konark, Odisha 752111, India

₹ 3 Cr/ acre

Total: ₹24 Cr

Area: 8

Type: agricultural

Konark, Odisha 752111, In...

Chandpur - Rajsunakhala Rd, Raj-Ranpur, Odisha, India
Chandpur - Rajsunakhala Rd, Raj-Ranpur, Odisha, India
Chandpur - Rajsunakhala Rd, Raj-Ranpur, Odisha, India

₹ 11 Lakh/ acre

Total: ₹99 Lakh

Area: 9

Type: agricultural

Chandpur - Rajsunakhala R...

Jagannathprasad, Odisha 761121, India
Jagannathprasad, Odisha 761121, India
Jagannathprasad, Odisha 761121, India

₹ 4.50 Lakh/ acre

Total: ₹2.25 Cr

Area: 50

Type: agricultural

Jagannathprasad, Odisha 7...

Gochhabadi, Odisha 761105, India
Gochhabadi, Odisha 761105, India
Gochhabadi, Odisha 761105, India

₹ 12 Lakh/ acre

Total: ₹52.56 Lakh

Area: 4.38

Type: agricultural

Gochhabadi, Odisha 761105...

₹ 13 Lakh/ acre

Total: ₹2.08 Cr

Area: 16

Type: agricultural

6493+H53, Pani Poili Dam ...

Gudighat, Saintala, Odisha 767032, India
Gudighat, Saintala, Odisha 767032, India
Gudighat, Saintala, Odisha 767032, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹1.54 Cr

Area: 22

Type: agricultural

Gudighat, Saintala, Odish...

Marichamal, Odisha 763008, India
Marichamal, Odisha 763008, India
Marichamal, Odisha 763008, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹4.27 Cr

Area: 61

Type: agricultural

Marichamal, Odisha 763008...

Sea Beach Of Puri, Puri, Odisha 752001, India
Sea Beach Of Puri, Puri, Odisha 752001, India
Sea Beach Of Puri, Puri, Odisha 752001, India

₹ 35 Cr/ acre

Total: ₹70 Cr

Area: 2

Type: agricultural

Sea Beach Of Puri, Puri, ...

Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India
Daspalla, Odisha, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹4.60 Cr

Area: 4.6

Type: agricultural

Daspalla, Odisha, India

Kundura, Odisha 764002, India
Kundura, Odisha 764002, India
Kundura, Odisha 764002, India

₹ 1.33 Cr/ bigha

Total: ₹2 Cr

Area: 1.5

Type: agricultural

Kundura, Odisha 764002, I...

Konark Rd, Konark, Odisha 752111, India
Konark Rd, Konark, Odisha 752111, India
Konark Rd, Konark, Odisha 752111, India

₹ 3 Cr/ acre

Total: ₹24 Cr

Area: 8

Type: agricultural

Konark Rd, Konark, Odisha...

Jagannathprasad, Odisha 761121, India
Jagannathprasad, Odisha 761121, India
Jagannathprasad, Odisha 761121, India

₹ 7 Lakh/ acre

Total: ₹8.82 Cr

Area: 126

Type: agricultural

Jagannathprasad, Odisha 7...

Badasirei, Puri, Odisha 752002, India
Badasirei, Puri, Odisha 752002, India
Badasirei, Puri, Odisha 752002, India

₹ 13.61 Cr/ bigha

Total: ₹40 Cr

Area: 2.94

Type: agricultural

Badasirei, Puri, Odisha 7...

Laxminarayanpur, Odisha, India
Laxminarayanpur, Odisha, India
Laxminarayanpur, Odisha, India

₹ 3.50 Cr/ acre

Total: ₹10.50 Cr

Area: 3

Type: agricultural

Laxminarayanpur, Odisha, ...

Basta, Odisha, India
Basta, Odisha, India
Basta, Odisha, India

₹ 40 Lakh/ acre

Total: ₹80 Cr

Area: 200

Type: agricultural

Basta, Odisha, India

Kumjharia, Odisha 770039, India
Kumjharia, Odisha 770039, India
Kumjharia, Odisha 770039, India

₹ 4 Cr/ acre

Total: ₹8 Cr

Area: 2

Type: agricultural

Kumjharia, Odisha 770039,...

Kumjharia, Odisha 770039, India
Kumjharia, Odisha 770039, India
Kumjharia, Odisha 770039, India

₹ 4 Cr/ acre

Total: ₹24.72 Cr

Area: 6.18

Type: agricultural

Kumjharia, Odisha 770039,...

Kiajhari, Odisha 752018, India
Kiajhari, Odisha 752018, India
Kiajhari, Odisha 752018, India

₹ 4.12 Cr/ acre

Total: ₹11.74 Cr

Area: 2.85

Type: commercial

Kiajhari, Odisha 752018, ...

Q3FG+3J7, Jhatiapara, Odisha 755023, India
Q3FG+3J7, Jhatiapara, Odisha 755023, India
Q3FG+3J7, Jhatiapara, Odisha 755023, India

₹ 60 Lakh/ acre

Total: ₹24 Cr

Area: 40

Type: agricultural

Q3FG+3J7, Jhatiapara, Odi...

Chamakhandi, Odisha 761045, India
Chamakhandi, Odisha 761045, India
Chamakhandi, Odisha 761045, India

₹ 90 Lakh/ acre

Total: ₹198 Cr

Area: 220

Type: agricultural

Chamakhandi, Odisha 76104...

Ground Floor, NH 16, Malipada, Kiajhari, Odisha 752018, India

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹115 Cr

Area: 115

Type: commercial

Ground Floor, NH 16, Mali...