2bigha logo
  1. Home
  2. >Land Properties
  3. >Agricultural Land in Hasanpur, Dehradun
Hasanpur, Uttarakhand 247662, India
Hasanpur, Uttarakhand 247662, India
Hasanpur, Uttarakhand 247662, India
5 views
PROPERTY ID : 7285
1.5

Total Area

₹ 90 Lakh

Hasanpur, Uttarakhand 247662, India

₹ 60 Lakh

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Aatif Malik

Owner
4.0

Call NowWhatsApp
Agent

Aatif Malik

Owner
4.0

Call NowWhatsApp

Nearby Properties

Explore Nearby Properties

Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
1 days on 2Bigha

₹ 14 Lakh/ bigha

Total: ₹6.16 Cr

Area: 44 Bigha

Type: agricultural

Shikarpur, Uttar Pradesh ...

Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
Shikarpur, Uttar Pradesh 203395, India
1 days on 2Bigha

₹ 5.50 Lakh/ bigha

Total: ₹44 Lakh

Area: 8 Bigha

Type: agricultural

Shikarpur, Uttar Pradesh ...

Meham, Haryana 124112, India
Meham, Haryana 124112, India
Meham, Haryana 124112, India
2 days on 2Bigha

₹ 60 Lakh/ acre

Total: ₹10.80 Cr

Area: 18 Acre

Type: agricultural

Meham, Haryana 124112, In...

Gudha, Haryana 132114, India
Gudha, Haryana 132114, India
Gudha, Haryana 132114, India
2 days on 2Bigha

₹ 4.60 Cr/ acre

Total: ₹6.90 Cr

Area: 1.5 Acre

Type: agricultural

Gudha, Haryana 132114, In...

Panihari, Haryana 125121, India
Panihari, Haryana 125121, India
Panihari, Haryana 125121, India
2 days on 2Bigha

₹ 3.80 Cr/ acre

Total: ₹5.70 Cr

Area: 1.5 Acre

Type: agricultural

Panihari, Haryana 125121,...

Bahadurgarh, Haryana, India
Bahadurgarh, Haryana, India
Bahadurgarh, Haryana, India
2 days on 2Bigha

₹ 5.50 Cr/ acre

Total: ₹55 Cr

Area: 10 Acre

Type: agricultural

Bahadurgarh, Haryana, Ind...

Barhana, Haryana 124107, India
Barhana, Haryana 124107, India
Barhana, Haryana 124107, India
2 days on 2Bigha

₹ 2.50 Cr/ acre

Total: ₹20 Cr

Area: 8 Acre

Type: agricultural

Barhana, Haryana 124107, ...

Dighal, Haryana 124107, India
Dighal, Haryana 124107, India
Dighal, Haryana 124107, India
2 days on 2Bigha

₹ 1 Cr/ acre

Total: ₹6 Cr

Area: 6 Acre

Type: agricultural

Dighal, Haryana 124107, I...

Bahadurgarh, Haryana, India
Bahadurgarh, Haryana, India
Bahadurgarh, Haryana, India
2 days on 2Bigha

₹ 3.50 Cr/ acre

Total: ₹14 Cr

Area: 4 Acre

Type: agricultural

Bahadurgarh, Haryana, Ind...

Khyalipur, Uttar Pradesh 244235, India
Khyalipur, Uttar Pradesh 244235, India
Khyalipur, Uttar Pradesh 244235, India
2 days on 2Bigha

₹ 30 Lakh/ bigha

Total: ₹7.80 Cr

Area: 26 Bigha

Type: agricultural

Khyalipur, Uttar Pradesh ...